Доимий равишда ифлосликлар, чанг ва ёғли бирикмалар вентиляция каналлари ва шахталар деворларида тўпланади, микроорганизмларнинг турли шакллари: бактериялар, юқимли касалликлар патогенлари ривожланади.
Ушбу тизимлар ҳолати етарли даражада назорат қилинмаганида, инфекцион касалликларни тарқатувчи ва моғор споралари шахталар деворларидан кўчади ва барча хоналарга аэрозол сифатида эркин харакатда ўтади. Шундай қилиб, улар одамлар учун кўринмас, лекин улар диддий хавф туғдиради.
Юқорида тавсифланган жараёнларни фаоллаштиришга йўл қўймаслик учун компаниямиз даврий инспекция, биноларни шамоллатиш тизимларини ўз вақтида тозалаш ва дезинфекция қилиш бўйича хизматларни таклиф этади.
Портлаш ёки ёнғин хавфини бартараб этиш учун тегишли воситалардан фойдаланган ҳолда барча ишлар малакали мутахассислар амалга оширади. Меҳнатни мухофаза қилиш бўйича амалдаги меъёрий ҳуқуқий ҳужжатларнинг ва вентиляция ускуналари учун тузилган паспортларнинг талаблари қатъиян амал қилинади.
Шуниндек, ҳар бир шамоллатиш мосламаси учун ҳизмат кўрсатиш маълумотларга асосланиб, шамоллатиш моддаларининг физик-кимёвий хусусиятларига ва чанг-ҳаво ва газ-буғ-шамол аралашмалари параметрларига қараб даврий тозалаш жадвалинини тузишимиз мумкин.
Санитария талабларига мувофиқ шамоллатиш тизимларини тозалаш қуйидаги жадвалга мувофиқ амалга оширилади:

Apart from the constant accumulation of dirt, dust and fatty deposits on the walls of ventilation ducts and shafts, occurs the development of various forms of microorganisms: as bacteria, pathogens of infectious diseases and various forms of mold.
Insufficient control of the state of these systems, microorganisms as knows as vectors of infectious diseases and mold spores break off from the walls of mines and turn into free movement in all rooms in the form of particles of aerosol dimension. Thus, visually, they are invisible to humans, but they pose a serious threat.
In order to avoid activation of the processes described above, our company offers services for periodic inspection, timely cleaning and disinfection of the ventilation systems of buildings.
All work is performed by qualified professionals using appropriate products to eliminate the possibility of an explosion or fire. The requirements of the current regulatory and legal acts on labor protection and passports for ventilation equipment are strictly observed.
We can also draw up a schedule of periodic cleaning for each ventilation unit on the basis of operating data and depending on the physic-chemical properties of subsidence substances and the parameters of dust-air and gas-vapor-wind mixtures.
According to the requirements of sanitary standards, cleaning of ventilation systems is performed according to the following schedules: